fbpx

Meist

MINU KODUKONTORi eesmärk on muuta Sinu kodukontor võimalikult mugavaks ja efektiivseks, et see toetaks Sind Sinu eesmärkide saavutamisel. 

Pakume vaid kõrgekvaliteedilisi tooteid, mis lahendavad päriselt Sinu probleemi kodus töötamisel: 

  • töö- ja eraelu vahel piiri tundmine, 
  • tööasjade korras hoidmine ja hoiustamine, 
  • ületöötamise vähendamine. 

Et seda kõike saavutada, ei piisa vaid uuest kodukontorist, vaid Sul on vaja omandada teadmisi, kuidas oma töötulemusi parandada ning ennast kodus töötades paremini tunda. Selleks jagame erinevaid nippe ja tuletame meelde, kui oluline on teha puhkepause. 

Me soovime, et Sa unistaksid suurelt ja elaksid oma elu parimal võimalikul viisil.

Kui Sa ei leia endale sobilikku kirjutuslauda, siis võta meiega ühendust info@minukodukontor.ee ja loome koos Sulle kirjutuslaua, mis on vastavuses Sinu vajadustega.

Anna-Liisa lugu

Kõik sai alguse 2018. aastal, kui otsustasin minna EKA magistrisse tootedisaini õppima. Esimene mööbliprojekt oli koostöös Woodmaniga. Sealt sai alguse minu suurem armastus funktsionaalse ja läbimõeldud mööbli vastu ning mulle hakkas huvi pakkuma kõige rohkem just kontoriteema.
 

Pärast EKA lõpetamist ja eritellimusmööbliettevõtetes insenerina töötamist otsustasin, et soovin päriselt ellu viia oma mõtte unistuste kodukontorist ja sellest lauast, mis sai kooliprojekti raames disainitud. 

2021. aastal tegin täieliku tootearenduse lauale ANNA, uurisin inimeste probleeme kodus töötamisel ning 2022. aasta kevadel sain valmis esimese versiooni lauast. Pärast aasta aega laud ANNA kasutamist soovisin seda muuta veel paremaks ja mugavamaks, mistõttu tegin olemasolevale lauale koostöös Enimaga uue versiooni ANNA 2.0. 

Samal ajal hakkasin arendama ka laud NELE esimest versiooni, mis valmis 2023. aasta alguses. Olen koostöös Enimaga arendamas välja laud NELE 2.0 versiooni, mis saab olema eriti äge söögilaud-kodukontorilaud kaks ühes.

Laud ANNA areng

Esimene prototüüp

2019: EKAs tootedisaini õppekaval kooliprojekt koostöös ettevõttega Woodman

Teine prototüüp

2021: täielik tootearendus ja disaini muutus

Laud ANNA 1.0

2022: lõplik laud ANNA 1.0

Laud ANNA 2.0

2023: laud ANNA 1.0 edasiarendus laud ANNA 2.0

LAUD ANNA 1.0 JA LAUD NELE 1.0 PROTSESS

Nii laud ANNA 1.0 kui ka NELE 1.0 tegi Anna-Liisa algusest lõpuni ise. et saada teoreetilisele taustale juurde praktiline kogemus. Anna-Liisa tellis detailid erinevate ettevõtete käest ja pani lauad ise kokku. Tänu sellele sai ta selge ettekujutuse, mida uues versioonis paremini teha, ja nägi, kui paljud inimesed annavad panuse ühe laua valmimisele.

  • 1. laua virtuaalne prototüüp ja 1:1 papist prototüüp

    Esimene ettekujutlus, milline laud välja hakkab nägema, kas see vastab vajadustele ja ootustele.

  • 2. laua joonised ja spetsifikatsioon​

    Kõige vajalikum samm, milliseid detaile laua jaoks on vaja, kust neid saada ja mis on nende hind. Luua joonised nii, et tootja oskaks teha õiged detailid.

  • 3. vajalike detailide ja furnituuri hankimine

    Materjalid tellida. Detailide jaoks hinnapakkumised küsida, anda tellimused sisse, viia materjalid kohale, pärast ära tuua. Furnituur tellida, nendel järel käia, jälgida, et kõik on õige.

  • 4. laua kokkupanek

    Hetk, kus selgub, kas kõik on õige ja töötab nii, nagu peab. Kui midagi on puudu või valesti, tuleb ebakõlad parandada.

anna-liisa Suurimad õppetunnid toote arendamises​

  • Puit elab ja ei käitu nii, nagu seda soovid​

    EKA kooliprojekti raames tegi Anna-Liisa painutatud klapi jaoks ise vineeri, kuid paindevorm sai tehtud täpselt lõppmõõtude järgi ja pärast klapi vormist eemaldamist tõmbus paine ca 1 cm tagasi. Teise õppetunni sai Anna-Liisa 100% tammepuidust laud NELE 1.0 tegemisel, kus laua klapp tõmbus tugevalt kõveraks. Servadesse sai pandud tugevdavad liistud, kuid need tõmbusid kõverusega kaasa.

  • 3D pilt ei anna täiskujutlust reaalsest tootest​

    Suurim probleem on laua kabariitmõõdud ja üldine tunnetus, millest ei ole võimalik läbi ekraani aru saada. Samuti ei saa ettekujutlust sellest, kuidas ja kui palju võivad materjalid läbi painduda ja kuidas kogu konstruktsioon koos püsib. Kui Anna-Liisa alustas laud ANNA 1.0 arendamisega, oli esialgne laud planeeritud 20 cm laiem. Kuid sellele laule 1:1 papist prototüüpi tehes sai ta aru, et see on liiga suur ja et see paindub läbi.

  • Mööblitööstuses ära eelda kiirust ja väljenda oma soove selgelt​

    Mööblitööstuses võtab kõik oodatust kauem aega. Arvesta sellega! Lisaks on nii lihtne teineteisest mööda rääkida ja lõpuks kas jäävad mingid detailid tegemata, mingid nüansid märkamata, tehakse valede materjalide või vale viimistlusega. Seega on väga oluline jooksvalt kogu protsessil silma peal hoida ja vajadusel üle rääkida, kas ikka said õiged materjalid ja kas saadi kõigest õigesti aru.

  • Uued ideed võivad tekkida täiesti ootamatult​

    Ei ole mõtet eeldada, et kohe esimese korraga saab ideaalse toote. Anna-Liisal tulid laud ANNA 2.0 puhul nii arendades kui ka juba tootmisest välja tulles pähe hoopis uued mõtted ja ideed, kuidas mingeid detaile ümber teha. Samuti laual NELE tegi ta viimasel hetkel muudatusi, sest ta avastas, et esialgne lahendus ei täitnud oma eesmärki. Ja see on okei.

Edukat kodukontorit!

Anna-Liisa

Shopping Cart
Scroll to Top