Meist

MINU KODUKONTORi eesmärk on muuta Sinu kodukontor võimalikult mugavaks ja efektiivseks, et see toetaks Sind Sinu eesmärkide saavutamisel. 
 
Pakun vaid kõrgekvaliteedilisi tooteid, mis lahendavad päriselt Sinu probleemi kodus töötamisel: töö- ja eraelu vahel piiri tundmine, tööasjade korras hoidmine ja hoiustamine ning ületöötamise vähendamine. 
 
Et seda kõike saavutada, ei piisa vaid uuest kodukontorist, vaid on vaja omandada teadmisi, kuidas oma töötulemusi parandada ning ennast kodus töötades paremini tunda. Selleks jagan erinevaid nippe ja tuletan meelde, kui oluline on teha puhkepause. 
 
Ma soovin, et Sa unistaksid suurelt ja elaksid oma elu parimal võimalikul viisil.

Kui Sa ei leia endale sobilikku kirjutuslauda, siis võta minuga ühendust info@minukodukontor.ee ja loome koos Sulle kirjutuslaua, mis on vastavuses Sinu vajadustega.

kuidas mina sulle väärtust loon?

 • Eksklusiivsus

  Ma ei proovi kõigile meeldida. Ma teenin Sind, kui Sa soovid päriselt oma kodus töötamise kogemuse uuele tasemele viia, kui Sa hindad kvaliteeti ja personaliseeritud lähenemist, kui Sa tead oma väärtust, oskad enda eest seista ja oma unistusi ellu viia.

 • Personaalne lähenemine

  Sul on võimalus pöörduda minu poole, et kaardistada Sinu vajadused ja probleemid kodus töötamisel. Kohandame olemasolevat lauda või arendame välja päris uue laua, mis saab nime Sinu järgi. Ma teen Sulle tänutäheks spetsiaalse tänukaardi, hoian Sinuga sidet ja uurin, kuidas Sa oma uue lauaga rahul oled. Lisaks teen Sulle tasuta fotosessiooni koos lauaga.

 • Kvaliteet

  Sa saad kõige kvaliteetsematest materjalidest laua. Ma ei tegele masstootmisega, vaid laud on tehtud hoole ja armastusega just Sulle. Seega saadan laua tootmisesse siis, kui oleme koos kindlaks teinud Sinu vajadused ja soovid laua osas.

 • Jätkusuutlikkus

  Sa saad täpselt oma vajaduste järgi kvaliteetse laua, mis teenib Sind aastaid.

 • Ainulaadsus

  Mitte kellelgi teisel ei ole samasugust lauda, sest Sa oled ainulaadne ja eriline ning väärid täpselt enda järgi tehtud lauda.

 • Tasuta transport Eestisiseselt

  Toon Sulle isiklikult laua kohale ja paigaldan Sulle kodukontori soovitud kohta.

 • Võimalus tasuda mitmes osas või soetada uus kodukontorilaud järelmaksuga

  Koostöös Montonioga on Sul võimalus mugavalt osta laud kas järelmaksuga või tasuda laua eest mitmes osas. Seega naudi kodus töötamisel suurenenud rahulolu ja efektiivsust!

Minu lugu

Kõik sai alguse 2018. aastal, kui otsustasin minna EKA magistrisse tootedisaini õppima. Esimene mööbliprojekt oli koostöös Woodmaniga. Sealt sai alguse minu suurem armastus funktsionaalse ja läbimõeldud mööbli vastu ning mulle hakkas huvi pakkuma kõige rohkem just kontoriteema.
 

Pärast EKA lõpetamist ja eritellimusmööbliettevõtetes insenerina töötamist otsustasin, et soovin päriselt ellu viia oma mõtte unistuste kodukontorist ja sellest lauast, mis sai kooliprojekti raames disainitud. 

2021. aastal tegin täieliku tootearenduse lauale ANNA, uurisin inimeste probleeme kodus töötamisel ning 2022. aasta kevadel sain valmis esimese versiooni lauast. Pärast aasta aega laud ANNA kasutamist soovisin seda muuta veel paremaks ja mugavamaks, mistõttu tegin olemasolevale lauale koostöös Enimaga uue versiooni ANNA 2.0. 

Samal ajal hakkasin arendama ka laud NELE esimest versiooni, mis valmis 2023. aasta alguses. Olen koostöös Enimaga arendamas välja laud NELE 2.0 versiooni, mis saab olema eriti äge söögilaud-kodukontorilaud kaks ühes.

Laud ANNA areng

Esimene prototüüp

2019: EKAs tootedisaini õppekaval kooliprojekt koostöös ettevõttega Woodman

Teine prototüüp

2021: täielik tootearendus ja disaini muutus

Laud ANNA 1.0

2022: lõplik laud ANNA 1.0

Laud ANNA 2.0

2023: laud ANNA 1.0 edasiarendus laud ANNA 2.0

LAUD ANNA 1.0 JA LAUD NELE 1.0 PROTSESS

Nii laud ANNA 1.0 kui ka NELE 1.0 tegin algusest lõpuni ise. et saada teoreetilisele taustale juurde praktiline kogemus. Tellisin detailid erinevate ettevõtete käest ja panin lauad ise kokku. Tänu sellele sain selge ettekujutuse, mida uues versioonis paremini teha, ja kui palju inimesi annavad panuse ühe laua valmimisele.

 • 1. laua virtuaalne prototüüp ja 1:1 papist prototüüp

  Esimene ettekujutlus, milline laud välja hakkab nägema, kas see vastab vajadustele ja ootustele.

 • 2. laua joonised ja spetsifikatsioon​

  Kõige vajalikum samm, milliseid detaile laua jaoks on vaja, kust neid saada ja mis on nende hind. Luua joonised nii, et tootja oskaks teha õiged detailid.

 • 3. vajalike detailide ja furnituuri hankimine

  Materjalid tellida. Detailide jaoks hinnapakkumised küsida, anda tellimused sisse, viia materjalid kohale, pärast ära tuua. Furnituur tellida, nendel järel käia, jälgida, et kõik on õige.

 • 4. laua kokkupanek

  Hetk, kus selgub, kas kõik on õige ja töötab nii, nagu peab. Kui midagi on puudu või valesti, tuleb ebakõlad parandada.

Suurimad õppetunnid toote arendamises

Puit elab ja ei käitu nii, nagu mina seda soovin

Puidus on väga suured pinged ja nendega peab arvestama.

Oma esimese kogemuse sain EKAs siis, kui tegin laua fassaadi jaoks ise vineeri, kuna disainisin klapi paindega. Tegin paindevormi täpselt selliste mõõtude järgi, millist tulemust ma soovisin saada, kuid pärast klapi vormist eemaldamist tõmbus paine ca 1 cm tagasi ja seetõttu oli see vale kujuga. Seega tuleb vineeri painutamise jaoks rakis alati teha suurema painderaadiusega.

Kõige suurema õppetunni sain laud NELE tegemisel, sest see oli 100% tammepuidust ja laua klapp tõmbus tugevalt kõveraks. Panin servadesse tugevdavad liistud, kuid need tõmbusid kõverusega kaasa. Leppisin, et puidu eripäradega tuleb arvestada.

3D pilt ei anna täiskujutlust reaalsest tootest

Reaalse kujutluse ja tunnetuse saab siiski päris elus. Suurim probleem on laua kabariitmõõdud ja üldine tunnetus, millest ei ole võimalik läbi ekraani aru saada. Samuti ei saa ettekujutlust sellest, kuidas ja kui palju võivad materjalid läbi painduda ja kuidas kogu konstruktsioon koos püsib.

Kui alustasin laud ANNA 1.0 arendamisega, oli esialgne laud planeeritud 20 cm laiem. Kuid sellele laule 1:1 papist prototüüpi tehes sain aru, et see on liiga suur ja et see paindub läbi. Muutsin mõõdud kohe väiksemaks ja lõpuks valmis laud selliste mõõtudega, mis vastasid minu vajadustele.

Lisaks pärast reaalselt laua kasutamist pikema perioodi jooksul sain selgelt aru, mida soovin uues versioonis muuta.

Mööblitööstuses ära eelda kiirust ja väljenda oma soove selgelt

Kõik võtab oodatust kauem aega ja sellega tuleb leppida. Samuti on vead kerged tekkima ja kõike ei oska ega saagi ette näha.

Vead tulevad üldiselt välja alles siis, kui esimene toode on 100% valmis. Siis saab vajadusel muudatused sisse viia ja vead parandada. See kõik võtab jällegi aega.

Teine teema on see, et nii lihtne on mööda rääkida ja lõpuks kas jäävad mingid detailid tegemata, mingid nüansid märkamata, tehakse valede materjalide või vale viimistlusega. Kuid töö on juba tehtud. 

Seega on väga oluline jooksvalt kogu protsessil silma peal hoida ja vajadusel üle rääkida, kas ikka said õiged materjalid ja kas saadi kõigest õigesti aru.

Uued ideed võivad tekkida täiesti ootamatult

Ei ole mõtet eeldada, et kohe esimese korraga saab ideaalse toote. Ja ei ole mõtet nii kaua oodata ja mitte tegutseda, kui kõik ei ole viimse detailini lihvitud ja valmis.

Mul tulid laud ANNA 2.0 puhul nii arendades kui ka juba tootmisest välja tulles pähe hoopis uued mõtted ja ideed, kuidas mingeid detaile ümber teha. Samuti laual NELE tegin viimasel hetkel muudatusi, sest avastasin, et minu tehtud esialgne lahendus ei täitnud eesmärki. Ja see on okei.

Kui lihtsalt vaadata lauda teise pilguga ja unustada korraks kõik see tehtud töö, siis uued lahendused tulevad iseenesest pähe. Kõlab uskumatult, aga nii see on. Ja tihtipeale annab keegi kolmas inimene väga väärtuslikku infot, mille peale ise ei oleks tulnud.

Edukat kodukontorit!

Anna-Liisa

Shopping Cart
Scroll to Top
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.